Koupací sud s perličkou

A co Bubliny?

Protože sebe i Vás chceme hýčkat, zabudovali jsme do sudu perličkovou koupel. Při perličkové koupeli je voda obohacována malými vzduchovými bublinkami. Vzduch prochází v systému tryskami umístěnými na dně sudu a vytváří tak příjemný bublinkový efekt. Miliony drobných bublinek stoupajících k hladině, působí na povrchovou tkáň těla jako jemná poklepová masáž. Takováto masáž má blahodárný vliv na činnost lymfatického systému a na krevní tlak.

koupací sud s perličkovou koupelí

Díky bublinkám se kombinací vody a vzduchu stupňuje krevní oběh. Jemná masáž je prováděna tlakovým proudem vody, který prokrvuje pokožku celého těla. Toto prokrvení umocňuje i příjemně teplá voda v sudu. Po dobu koupele se teplota těla zvyšuje, oběh krve se zrychluje a snižuje se krevní tlak. Látková výměna a okysličování buněk se několikanásobně zvyšují. Při této proceduře se rozšiřují póry na pokožce a tkáně a svaly se uvolňují. Dochází k prokrvení pokožky a tím k snadnějšímu návratu žilní krve směrem k srdci. To umožňuje rychlejší odbourávání škodlivých látek v těle.

 Účinky perličkové koupele ovlivňuje teplota vody

    Pokud má vody méně než 30°C dochází k otužování těla, což má blahodárné účinky na předcházení, léčbu i doléčení akutních nebo chronických onemocnění. Chladnější voda se také doporučuje při problémech se srdcem, nebo cévami. Celkově takováto teplota vody přispívá k regeneraci organismu a zvýšení obranyschopnosti.

 Vlažná koupel, kdy je teplota vodymezi 30°C až 34°C působí pozitivně na nízký tlak a snižuje různé otoky

   Teplota vody v rozmezí 35°C až 38°C uvolňuje celkově tělo a z těla jsou vyplavovány různé škodliviny

   Pozitiva přináší také kouple o teplotě vody 38°C až 41°C, kdy dochází k prokrvení celého organismu. Takovéto vysoké teloty nejsou vhodné pro osoby s vysokým tlakem. Pobyt v takto horké vodě je pouze krátkodobý a odvíjí se od aktuálního zdravotního stavu.

 

 
dřevěný sud s vířivkou

 

Perličková koupel rozvíří vodu, namasíruje unavené tělo a bude vás hýčkat

KAM S NÍM?

Koupací sud je originálním přírodním doplňkem každé zahrady. Ideálním místem pro koupací sud je terasa, zahrada nebo místo s působivým výhledem. Záleží jen na vás, kam hot tub umístíte s ohledem na soukromí při relaxaci ve vodě.

Nejlepším podkladem je štěrkový základ s betonovými dlažkami.
Koupat v sudu se lze i bez chemie a filtrace, musí se však dbát na pravidelnou výměnu vody.

Hot tub je příbuzný s japonským OFURU. Ve správné OFURU má sahat voda koupajícímu až po bradu. Staří Japonci si libovali v horké vodě na hranici snesitelnosti.

Aby koupel v sudu byla příjemná, měla by mít, hlavně v chladnějším období, vyšší teplotu vody než je teplota těla. Při chladném a větrném počasí se zanořte až po bradu a nezapomeňte na čepici.

Fotogalerie